Dlaczego warto założyć hurtownię online?
Każdy czasem musi coś kupić, nie da się tego uniknąć. Zakupy są integralną częścią naszego świata, jednak w ciągu ostatnich kilkunastu lat, znacząco zmieniła się ich forma. Coraz częściej robimy zakupy przez internet, a popularność portali zakupowych wciąż wzrasta.
Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią internetową odzieży Sosimply
Nie da się ukryć, iż jest to po prostu doskonała alternatywa dla przedsiębiorców chcących założyć swoją własną działalność gospodarczą. Dlaczego tak jest? Odpowiedź wydaję się bardzo prosta.
Jakie korzyści przynosi taki biznes?
W dzisiejszych czasach spora rzesza osób zakładających własny biznes staje przed pytaniem – witryna sklepowa, czy internetowa? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, natomiast obydwa rozwiązania niosą za sobą pewne korzyści i wady. Warto zaznaczyć, iż bardzo często osoby, których pierwszym punktem sprzedaży była hurtownia odzieży online, są dziś w posiadaniu kilku sklepów stacjonarnych na terenie całej Polski.
Jest to po prostu doskonały punkt startu dla nowych przedsiębiorców, którzy nie są jeszcze w posiadaniu wystarczających funduszy na wynajem lokalu, opłacenie pracowników i inne wydatki, które odchodzą wraz z wyborem witryny sklepowej. W przypadku prowadzenia sklepu online, wystarczy wynająć powierzchnię tylko powierzchnię magazynową, która nie jest tak dużym wydatkiem jak lokal w mieście lub galerii handlowej.
Generuje to także o wiele niższe koszty amortyzacyjne – nie ma potrzeby dbania o estetykę przestrzeni, ponieważ poza nielicznymi osobami, tak naprawdę tylko my będziemy oglądać wynajęte pomieszczenie, lub budynek. Takie rozwiązanie nie wymaga także zatrudniania pracowników. Wystarczy kilka razy w tygodniu powysyłać potrzebne rzeczy. W przypadku rozrostu interesu, można pomyśleć nad zatrudnieniem dodatkowej osoby do pomocy, jednak koszty i tak są o wiele niższe niż w przypadku sklepu stacjonarnego.
Marketing hurtowni online
Pozostaje pytanie jak się reklamować? Oczywiście o wiele łatwiej przychodzi to sklepom stacjonarnym. Klient zawsze może przyjść tylko rozejrzeć się po półkach, co jest zaletą, której nie posiada hurtownia online. W tym przypadku trzeba zadbać o ogłaszanie się w wielu miejscach w sieci. Można stworzyć profil sklepu na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, albo wykupić miejsce reklamowe na stronach internetowych odwiedzanych przez potencjalnych klientów.
Wracając do tematyki odzieży, można także zadbać o wprowadzenie do oferty unikalnej kolekcji ubrań, albo popularnych marek w konkurencyjnych cenach. Z pewnością przyciągnie to uwagę osób zainteresowanych zakupem odzieży dobrej jakości. Należy także pamiętać o tym, aby wygląd strony był reklamą samą w sobie. Portal pieczołowicie wykonany z całą pewnością wywoła pozytywne emocje kupującego, w przeciwieństwie. Wzbudzi to także pewność co do jakości oferowanych towarów. Wszystko zależy od tego w jaki sposób nasz portal ma być, w założeniu, postrzegany.
Naturalnie poza pozyskaniem nowych klientów należy zadbać także o to, aby pozostali przy nas, a także przyprowadzili nowych. Najlepszym sposobem na zareklamowanie sklepu, jest sprawienie, aby klienci nie tylko chcieli do nas wrócić, ale i żeby polecili nasz portal swoim znajomym.
Klient naszym panem
Warto zadbać o to, aby osoba kupująca była zadowolona z zakupów. Warto postawić się w sytuacji kupującego i zapytać samego siebie – czego byśmy oczekiwali? Na pewno będzie to rzetelność i uczciwość. Nikt rozsądny nie wróci do sklepu, którego właściciel jest nastawiony tylko na zysk. W tym aspekcie warto pomyśleć nad programem lojalnościowym.
W ludzkiej naturze leży zamiłowanie do zbierania wszelkiego rodzaju znaczków, punktów i innych rzeczy, które w dłuższej perspektywie dadzą zysk. Także na tej płaszczyźnie sprawdza się zasada, iż aby zarobić trzeba najpierw wydać.
Podsumowując – hurtownia odzieży online jest dobra dla początkujących przedsiębiorców. Jest bardzo podobne do tych prowadzenia tych stacjonarnych. Oczywiście z pominięciem sporej części kosztów związanych z wynajmem i utrzymaniem lokalu i zatrudnieniem pracowników. Należy jednak dbać o klienta tak samo jak w przypadku sklepu stacjonarnego.