Pończochy przeciwżylakowe – kiedy nosić i jak wybrać?

Często dokucza Ci uczucie zmęczenia i ciężkości nóg, pojawiają się na nich obrzęki, pajączki, a może żylaki? Pozwól sobie pomóc i zainwestuj w pończochy uciskowe, które – dzięki swoim właściwościom – przyniosą Ci ulgę i zapobiegną rozwojowi dolegliwości. Sprawdź, kiedy warto je nosić i na co zwracać uwagę podczas wyboru!

​Jak działają pończochy przeciwżylakowe?

Ich głównym zadaniem jest zminimalizowanie dyskomfortu związanego z obrzękami i ciężkością kończyn dolnych, a także ograniczenie powstawania pajączków i zmian żylnych. Warto postawić na nie, gdy pojawią się pierwsze objawy dolegliwości – możesz stosować je w celach profilaktycznych oraz w celu łagodzenia objawów. Odpowiednio dobrane pończochy przeciwżylakowe generują ucisk, który – idąc od kostek ku górnej części nogi – wspomaga pompowanie krwi do serca i usprawnia krążenie.

​Jak wybrać uciskowe pończochy przeciwżylakowe?

Poszukując pończoch lub rajstop na żylaki, zwracaj uwagę na stopień kompresji – określa on moc ucisku, jaki wywierany jest na nogi. Do wyboru masz następujące warianty:

  • 1 stopień kompresji – stosuje się go w celach profilaktycznych oraz terapeutycznych – w przypadku lekkich obrzęków i łagodnych zmian w postaci pajączków czy niewielkich żylaków. Nosząc pończochy tego typu, odczuwasz delikatny nacisk w okolicy kostki uwalniający się ku górze;

  • 2 stopień kompresji – wybierz go, jeśli na Twoich nogach pojawiły się już żylaki i chcesz zapobiec ich rozwinięciu, a także jeśli cechuje Cię skłonność do powstawania obrzęków oraz po skleroterapii, laserowym zamykaniu naczynek i leczeniu zapalenia żył powierzchniowych;

  • 3 stopień kompresji – silny ucisk w kostce powoduje, że te pończochy są polecane osobom z przewlekłą niewydolnością żylną, obrzękiem limfatycznym, zespołem pozakrzepowym, przy dużych obrzękach na nogach;

  • 4 stopień kompresji – to produkty przeznaczone dla pacjentów z zaawansowanymi zmianami chorobowymi, przy rozległych obrzękach limfatycznych oraz z ciężkim zespołem pozakrzepowym stosowane w ścisłej kontroli z lekarzem specjalistą i fizjoterapeutą.

Pamiętaj, że pończochy przeciwżylakowe od 2 stopnia kompresji wzwyż należy stosować po konsultacji z lekarzem specjalistą lub fizjoterapeutą.

​Inne parametry, które mają znaczenie

Choć wspomniany stopień kompresji to najważniejszy parametr, na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru pończoch uciskowych, nie można pomijać innych, równie istotnych właściwości. Jako bielizna mająca bezpośredni kontakt ze skórą, wyroby te powinny być wykonane z oddychających i przewiewnych materiałów, aby uniknąć podrażnień i zapewnić komfort. Muszą też nienagannie się prezentować – zalecane jest ich noszenie przez cały dzień, dlatego ich design powinien być stylowy i elegancki.

​Wybierz pończochy uciskowe – to gwarancja skuteczności i komfortu!

Szukasz idealnych pończoch, które zniwelują dyskomfort i poczucie zmęczenia, ciężkości nóg? Chcesz zapobiec rozwojowi chorób żylnych i rozprzestrzenianiu się pajączków czy żylaków? Postaw na produkty uciskowe, które nie tylko dbają o Twoje zdrowie, lecz także sprawiają, że czujesz się i wyglądasz zmysłowo oraz kobieco niezależnie od okazji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij